Swag nebo nic!

párty

14. června 2012 v 18:59 |  Moda,styl Zábava

Dětská narozeninová párty

Pozvánky

Každá správná dětská oslava začíná pozvánkou. Na ni uveďte termín, místo konání a nezapomeňte naznačit, co se bude na párty dít. Navnadíte tak děti a vzbudíte jejich zvědavost. Určitě na sebe přidejte kontakt pro rodiče pozvaných.

Elektronická pozvánka

Pokud pořádáte oslavu pro starší děti, bude možná nejideálnější poslat pozvánku elektronickou. Na internetu najdete řadu šablon, do které vypíšete potřebné údaje. Ideální je poslat pozvánku v kopii i na rodiče.

Tištěná pozvánka

Má své kouzlo. Zapojte své dítko do výroby takové pozvánky. Ať udělá pozvánky pro své hosty samo a dozdobí je vlastními obrázky.
vlastními obrázky.
Pozvánku vytiskněte a přidejte na ni nějakou jednoduchou dětskou hru. Například omalovánku nebo jednoduchou křížovku. V tajence pak může být ukryto téma vaší párty. Například "Piráti".

Vymyslete si téma.

Možná nejdůležitější bod celé párty. Nezapomeňte na to, že téma párty by se měla prolínat od pozvánky přes občerstvení až po výzdobu. Vše dohromady musí tvořit jeden celek, který zanechá v dětech nezapomenutelný zážitek.

Příklady témat:

Pirátská párty - Již v pozvánce naznačte, jakým tématem bude celá oslava probíhat. Pozvánku vyzdobte pirátskými symboly. Kupte třeba barvy na obličej, vaše děti pak celou oslavu můžou začít tím, že se pomalují jako piráti :-) Dominantou celé výzdoby může být pirátská vlajka. Každý si z oslavy může odnést drobný pirátský dárek, například "slepeckou" pirátskou pásku přes oko...
Pohádková párty - Inspirujte se pohádkovými postavičkami, připravte celý prostor ve stylu pohádkové země. Na vstupní dveře dejte nápis "Brána do pohádkové říše". Vytiskněte si různé pohádkové postavičky od legendárního Cipíska až po Krtečka a vylepte je v místnosti...

Šmoulí párty - Vše laďte do modra. Na každou pozvánku přidejte jednoho Šmoulu. Kupte modré balónky a vyzdobte jimi místnost, kde se bude párty odehrávat. Připravte modrý Šmoulí dort... Vytiskněte si Šmoulí omalovánky, nebo Šmoulí pexeso, které děti mohou na oslavě hrát...

Program

Využijte možností společenských her, které děti spolehlivě zabaví. Nabídka stolních her je opravdu nepřeberná, od dětských "Aktivit", až po "Osadníky z Katanu Junior". Dbejte na to, aby hra nebyla moc složitá a všichni ji znali. Vyhnete se tak složitému vysvětlování pravidel. Uspořádejte například turnaj v hrách, kdy si vítěz odnese drobný dárek - například pytlík bonbónů.
Další možností je nechat děti něco vyrábět. Nejen že je to zabaví, ale také si odnesou svůj výrobek domů. Kupte například dlouhé balónky a nechte z nich děti vymodelovat zvířátko. V podzimních měsících mohou vyrábět postavičky z kaštanů, na jaře tvořit kytičky z modelíny...
Fantazii se meze nekladou...

Zahradní párty


Snad nejoblíbenější a poslední dobou také nejrozšířenější zahradní akcí je grilování. Nechceme se tady zabývat konkrétními recepty, toho na webu najdete spoustu. Spíš vás chceme inspirovat, jak udělat vaši zahradní párty zajímavější a zábavnější a možná doporučit pár praktických rad, které vám pomohou párty lépe zorganizovat.

Nejprve tedy pár praktických rad pro grilování:

  • Grilujete na uhlí? Pak vězte, že na 1,5 hodiny grilování spotřebujete cca 2 kg uhlí. 
Pokud nechcete grilovat jenom steaky, zkuste nahromadit větší část uhlí na jednu polovinu. Tam grilujte steaky. Na druhé polovině roštu nechte uhlí méně. Tam můžete současně grilovat ryby nebo zeleninu. Ušetříte tak čas a suroviny budou správně propečené.
  • Rošt po rozpálení potřete olejem. Maso se pak na rošt nepřilepí.
  • Maso v alobalu je také šťavnatější. Při otáčení masa do něj zásadně nepíchejte, aby vám nevytékala šťáva. Maso vždy otáčejte grilovacími kleštěmi.

Dámská jízda

Filmový večer - Udělejte si s kamarádkami home kino. Sežeňte si ty nejromantičtější filmy, které znáte. Nakupte papírové kapesníčky, kupu popcornu, připravte exotické koktejly a virtuální romantika může začít :-) Nebo se rády bojíte? Počkejte na večer a všichni si pusťte ten nejhorší horor, co znáte. Nezapomeňte si zhasnout v pokoji :-)
Herní konzole - Nenechejte se mýlit dámy. Herní konzole nemusí být jenom pro vaše mužské protějšky. Dnes existují konzole, které vás naučí sambu, aerobik, nebo můžete jen tak "zablbnout" při virtuálním tenisu, bowlingu nebo ping-pongu. Při "pohybových" herních konzolích nejen trošku zasportujete, ale především se pobavíte :-) Uvidíte ty záchvaty smíchu, až se vaše kamarádka bude snažit trefit virtuální badmintonový míček :-)
Dětský den - Přeci jenom nemáte hlídání? Nezoufejte. Pozvěte kamarádky na párty i s dětmi. Čím víc dětiček, tím lépe a radostněji. Připravte jim karneval, vyrobte jim společně kostýmy, nebo vyrábějte, kupte třeba modelíny, tempery… Nebo jim prostě vysypte na zahradu či do pokoje kupu hraček. Uvidíte, že si vaše děti společně s dětmi kamarádek vystačí. Vy si zatím můžete popovídat s přítelkyněmi o svých ratolestech.

Pánská jízda

Sice si život bez našich drahých poloviček nedovedeme představit, ale ruku na srdce pánové, čas od času si potřebujeme oddychnout ryze v pánské společnosti. A právě pro tyto chvilky tu máme pár tipů, jak si tyto testosteronové chvilky užijete co nejlépe.

Poker - Uspořádejte pro kamarády pokerový turnaj! Poker se stal za posledních pár let doslova fenoménem, který hrají milióny lidí na celém světě. Existuje poměrně mnoho variant, z nichž asi nejrozšířenější je Texas Hold'em No Limit. Nejzajímavější na pokeru je fakt, že rozhodně o vítězích nerozhoduje jenom náhoda, ale především taktika, blafování a sebevědomí.
Dá se samozřejmě hrát přímo s mincemi nebo bankovkami, ale rozhodně si to neužijete tak, jako s pravou pokerovou sadou. Dnes jsou k mání v mnoha internetových a kamenných obchodech a investice v řádech pár stovek do takové sady se vám mnohonásobně vrátí v zážitku ze hry. Další výhodou sady je, že si výši vkladu můžete určit sami od pár korun po několik stovek. Občerstvení v tomto případě nemusí být vůbec náročné. Stačí pár koktejlů, nějaké buráky, nakrájený salám a hurá do hry.
Připravte se na to, že někteří vaši kamarádi si budou chtít vychutnat poker stylově - tedy například i s výjimečným doutníčkem. Radši tedy na turnaj pořiďte lapač cigaretového kouře (sprej nebo svíčku).
Tak hodně štěstí. A pokud vám při hře štěstí nebude nakloněno, budiž vám útěchou, že prohraných pár korun skončilo u vašich kamarádů, nikoliv v nějakém kasinu :-)
Sportovní utkání - Ideální příležitostí pro setkání kamarádů může být také nějaké sportovní utkání. Vaše drahé polovičky pošlete do kina nebo na víno a užijte si večer sami pro sebe. Občerstvení se vybízí připravit v klubových barvách. Udělejte si koktejl s Essence podle barev vašeho oblíbeného klubu. Můžete se nechat inspirovat našimi recepty, nebo zapojte svoji partu kamarádů a vymyslete si vlastní klubový koktejl…
Překvapte své kamarády a dejte jim při příchodu malý dárek formou klubové šály, nebo různá fandítka v klubových barvách. Uvidíte, jak se atmosféra ve vašem obýváku změní na sportovní stadion.
Filmový večer - Že vaše partnerka nesnáší horory nebo akční krváky? Udělejte pro sebe a své kamarády filmový večer. Půjčete si DVD (dnes i běžně přes internet), nakupte popcorn a hurá do světa sci-fi příšer, neohrožených vojáků nebo krvelačných psychopatů s motorovou pilou :-)
Deskovky - Pro ty, co chtějí trošku poškádlit svou šedou kůru mozkovou, jsou ideální stále podeskovky. Deskové hry již nejsou dávno doménou dětí. Ve specializovaných prodejnách nebo na internetu dnes seženete nespočet strategických deskových her, které zabaví (především) i dospělé. Můžete se stát osadníkem, který osidluje ostrov Katan, banditou, který na starém západě bojuje s šerifem, nebo obdělávat plantáže v 16. století v Portoriku. Připravte se ale na to, že některé hry trvají i několik hodin.

Oslava narozenin - dospěláci

Pokud pořádáte oslavu narozenin u sebe doma, zvažte, jestli máte dostatečné prostory vzhledem k počtu pozvaných hostům. Případně popřemýšlejte i o jiné možnosti (chata, chalupa). Vše má své výhody i nevýhody. Doma můžete sice dělat oslavu v jakémkoliv ročním období, ale někde na chatě se dá oslava spojit i s velmi populárním grilováním.
Ideální je nákup papírových talířků a příborů. Seženete je stylově barevné tak, aby doplnily atmosféru vašeho dne, ale především vám následně odpadne mytí nádobí a případné střepy na koberci.

Pozvánky

V dnešní době je nejpopulárnějším způsobem elektronická pošta. Napište termín, čas začátku, případně nějaké doporučení týkající se programu párty (např.: vstup pouze v kostýmu, pokud budete dělat karnevalovou párty).
Pokud využíváte nějakou virtuální sociální síť (Facebook, Google+), určitě zkuste pozvat hosty přes ni. Nejen že budete mít okamžitou zpětnou vazbu, ale pozvánky v těchto sítích umožňují i případné diskuse kolem připravované párty.

Téma

Vymyslete si téma a tomu přizpůsobte celou oslavu. Fantazii se meze nekladou a vy tak můžete uspořádat opravdu nezapomenutelnou párty, na kterou budou vaši přátelé ještě dlouho vzpomínat.
Karaoke - Upřímně, tento evergreen nikdy nezklame. Dnes ho nabízí v podstatě každá herní konzole a není větší srandy, než když se člověk v náladě s hudebním "hluchem" snaží vyloudit pár tónů na populární písničky :-) Zkuste tipnout repertoár, který bude vaše hosty nejvíce bavit a malá Superstar může začít :-)
Karneval - Pokud máte akční přátele, řekněte jim dopředu, v jakém duchu se párty povede a vyzvěte je, aby přišli rovnou v kostýmu. Například "sci-fi téma". Očekávejte návštěvu mimozemšťanů, ET, kosmonautů a členů posádky lodě Enterprice :-) K tomu přizpůsobte i výzdobu. Postačí alobal, pár balónků a zelené koktejly :-) Dalšími tématy mohou být Divoký západ, Peklo a nebe, Hippie apod…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama