Swag nebo nic!

Březen 2013

Co vidím, když se podívám kolem sebe

29. března 2013 v 19:45 | Žanett |  W.I.T.C.H


Jestli mě život něco naučil, tak to, že se ke každému chovám tak, jak chci, aby se on choval ke mně. Protože i já potřebuji povzbuzení, pravdu a pochopení - a právě tohle očekávám od svých přátel.
To vše na úvod a teď hlouběji do soukromí lidí okolo mě. Samozřejmě ovšem nebudu nikoho jmenovat.

Koukám do tváře každého a také vidím, že každý má v očích napsaný jiný příběh. I ta tuctová hnědovláska má něco do sebe. Nikdo nešel přes kopírku, nikdo tu nemá dvojníka, i když se to na první pohled může zdát. A pak tu jsou zbytečné předsudky a montování se do života jiných.


Když se kolem sebe podívám, vidím…
Stresařku
, která za všech okolností potřebuje něco řešit. Když problémy nemá, tak si je v lásce udělá.
Přelítavku, která neví, koho vlastně chce, do každého vztahu se pouští bezmyšlenkovitě.
Frigidu, která zůstane panna až do čtyřiceti, ale aspoň není lehké zboží.
Moralistku, která čeká na sex po svatbě.
Idealistku, která čeká na pana Dokonalého.
Naivku, která se zaplete s každým, kdo jí řekne pár hezkých řečiček.
Smolařku, kterou si každý kluk omotá kolem prstu, a pak odkopne.
Stále zamilovanou, která miluje každý týden někoho jiného, vždy to končí slzami.
Stoprocentně zamilovanou, která je ve vztahu už přes 2 roky a nikdo si nedokáže představit, že by byla single.
Hodnou, která lásku nikdy nepoznala, ale každý by ji to přál ze všech nejvíc!
Usměvavou, o které si každý myslí, že něco jako "lásku" neřeší, ale opak je pravdou.
Nesebevědomou, která každou noc brečí, že pro NĚJ není dost dobrá.
Nesmělou, která se bojí zeptat nebo udělat první krok.
Poučenou, která si prožila své a už se nechce nikdy zamilovat.
Úleťačku, která v žádném případě za žádných okolností nechce vztah.
Slečnu nedobytnou, která potřebuje, aby o ni každý bojoval.
Srabandu, která uteče z každého vztahu, když cítí, že je to vážné.
Ku*vičku, které je jedno s kým, kde, jak a proč.
Nymfu, která potřebuje hlavně TO jedno a víc ji nezajímá.
Tu nevyspělou, kterou zajímá všechno kromě kluků/lásky.
Ubrečenou, která se lituje a spamuje FB depresivními statusy.
Žárlivku, která toho svého nepustí ani na krok.
Nezkušenou, která se bojí chytit kluka za ruku.
Holku beznadějnou, které nepomůže už opravdu nic.

A přestože je to škatulkování, tak každý ten příběh je úplně jiný. Mě teď zajímá: sebekriticky mi napiš, která z těchto holek jsi ty…?

Taky se vám zdají podivné sny?

28. března 2013 v 22:03 | Žanett |  Jiné..


Procházím se ztemnělou krajinou… Je zima, mráz mě objímá svýma chladnýma rukama a vločky na mě usedají jako na měkkou pohovku.


Vůbec nevím, kde jsem a dostávám strach. Krok za krokem se prodírám hustým houštím a jdu čím dál hlouběji do lesa. Začnu běžet a neohlížím se ani nalevo ani napravo, protože ze všech stran se ozývají hrozivé až hororové zvuky. Najednou se ocitám na holé pláni… No, vlastně ne holé.

Je plná malinkatých lidiček a zvířat. Pomalu ten zmatek pozoruji, až si mě všimne ten nejstarší a nejvousatější. "Co tady děláš a kdo jsi, vetřelče?" ptá se mě.
"Jsem Elinor, dcera mocného krále Horimisse a zabloudila jsem," odpovídám tomu maličkému a vůbec nechápu, co za slova mi to vychází z úst. Vždyť to nejsem já!!?? Mám hnědé vlasy, malinký nos a můj hlas není můj hlas. Pozoruji svou proměnu a v tu chvíli mě někdo zatahá za tričko - je to ten samý skřítek, který se mě prvně ptal…
"Pojď s náma do boje, bojujeme proti mocné vládkyni Endorině, která nám vzala naše rodiny a sebrala nám náš majetek a domy!" povídá se smutnýma očima, velkýma jako kaňon.
"Proč ne??" souhlasím, ale v duchu si říkám, jak to asi zvládnu.

Asi za dva dny, plných příprav a strachu, vyrážím do boje spolu s Potulníky - tak se jmenuje toto společenstvo malých lidiček. Ten nejstarší se jmenuje Lidumil a je to jejich vůdce.


…Šlapeme už dobré tři hodiny a pořád nic. Až najednou se přede mnou vynoří šíp a letí přímo na mě. Naštěstí rychle ucuknu a šíp se zabodne do stromu za mnou. "A je to tady," říká Lidumil.
"Co?" ptám se nechápavě.
"Endorina vyslala své sluhy, vlkodlaky, aby nás zlikvidovali a aby ona neměla žádnou práci," povídá a já se cítím hrozně a obávám se boje o svůj život.
"Do boje!!" zařvou Potulníci jako jeden muž a vyráží vstříc vlkodlakům a možná i svojí vlastní smrti.

Stojím jako přikovaná a nevím, co mám dělat… "Hej, přiveďte mi tu holku, co tak blbě civí," slyším za sebou chladný a zabijácký hlas.
Otočím se a hledím do tváře své matky. "Mami, maminko, tak si přece jen přišla!!" zajásám a vrhnu se k ní. Máma mě ale hrubě odstrčí a dá pokyn obrům. Ti mě zvedají ze země a začínají mi vázat tlusté provazy kolem rukou. Vysmeknu se jim a utíkám a utíkám, co mi síly stačí. Padnu zpocenou tváří do sněhu a hlasitě oddechuji. Tu se mě najednou kdosi dotkne a já sebou škubnu.
"Jsi to ty, Elinor?" ptá se mě… Ano, je to Lidumil! Málem bych ho nepoznala, vousy má zkrácené, hlas se mu třese a nemá jedno oko.
"Lidumile, co se ti stalo?" říkám zděšeně.
"Endorin je silnější, než jsme si mysleli, pojď, musíme se zachránit, dokud je čas!" říká Lidumil a pomáhá mi vstát. V tu chvíli uslyšíme hlasy a tak se rychle musíme vydat na cestu. Běžíme ruku v ruce, přes holé pláně, přes hustý les. Prodíráme se houštím, až najednou dojdeme ke hluboké strži. Podíváme se jeden na druhého…

"Teď už mi neutečete!" uslyším najednou ten známý chladný hlas.
"Musíme skočit, jinak naše životy skončí v rukách této ohavné a kruté vládkyně," křičí Lidumil… Zavřu oči, chytnu se s ním za ruku, odrazím se od kamene a skočím do té hluboké propasti. A padám, a padám a padám…

Najednou se zděšená probouzím a zjišťuji, že to byl jen sen, a jsem ráda, že se to nestalo ve skutečnosti. Ale pozor! Sny se také můžou vyplnit….

Připrav koledníkům sladké překvapení

27. března 2013 v 20:37 | Žanett |  Cooks!Co kdybys letos na Velikonoce koledníkům kromě malovaných kraslic a jiné klasiky nabídla ještě jinou dobrotu?
Mám pro tebe tip na veselé Velikonoční cupcakes. Upečené je máš hned a na zdobení se může tvá fantazie dosyta vyřádit :-)

Na zhruba 20 cupcakes si připrav:
113 g másla (hodně změklého)
130 g cukru krupice
3 vejce
1 lžičku vanilkového extraktu
kůru z jednoho citronu
195 g hladké mouky
1 a ½ lžičky prášku do pečiva
špetka soli
60 ml mléka

V jedné míse si rozmixuj máslo s cukrem, dokud nebude směs lehká a nadýchaná. Po jednom zašlehej vejce a nakonec přidej vanilkový extrakt. V druhé promíchej citronovou kůru, prášek do pečiva, mouku a sůl.Pak začni přidávat sypkou směs do rozšlehaného másla s cukrem. Rozděl si to na třikrát - přidej mouku, promixuj, přilij mléko, opět promixuj a zase přidej mouku… Dokud nemáš všechno zpracované.

Těsto potom nalij do formy na muffiny, do které si připrav papírové košíčky, nebo ji alespoň vymaž a peč na 180 °C po dobu 17 - 20 minut.A na cupcakes patří samozřejmě neodmyslitelně krém.
230 g cukru moučka
113 g změklého másla
1 lžičku vanilkového extraktu
2 lžíce mléka
potravinářské barvivo (zelené)


Máslo ušlehej dohladka. Přimixuj vanilkový extrakt, přidej cukr a nakonec mléko. Mixuj na nejvyšší rychlost, dokud nebude krém nadýchaný. Na závěr ho obarvi potravinářským barvivem a ještě šlehej, aby se rozpustilo. Barvivo doporučuji přidávat skutečně po malých dávkách, dokud nejsi s výsledkem spokojena. Krém pak dej na chvilku do ledničky, lépe se ti s ním bude pracovat.


Cupcakes můžeš krémem jen namazat, nebo použít trezírovací sáček. Nyní je na řadě finální zdobení. Můžeš zvolit lehčí variantu - cupcakes posypeš barevným zdobením a poskládáš na ně třeba bonbóny ve tvaru vajíček. Nebo si zvol o něco těžší variantu, kdy si z marcipánu vymodeluješ zajíčky, vajíčka, ptáčky, nebo kuřátka, ovečky a podobně.

Kdyby ti u zajíčka za žádnou cenu nechtěly držet uši (ale měly by, doporučuji opřít zajíčka třeba o skleničku a nechat zaschnout), můžeš si pomoct párátky, strávníky na ně ale raději upozorni. Vše jinak stačí slepit jen troškou vody.

Doufám, že se ti cupcakes podaří a koledníci budou natolik ohromeni, že zapomenou, proč přišli :-)

Přeji krásné Velikonoce.

SuperStar jako trapná komedie. Gratuluji Ewo, a vám všem, kteří jste bez fantazie.

26. března 2013 v 19:14 | Žanett |  Písně,filmy...
SuperStar byla mého názoru docela pěkná pěvecká soutěž, která měla jistou úroveň. Nyní dokázali z této pěvecké soutěže udělat vystoupení Ewy Farné s jejími dětinskými hláškami a s příšerným chováním.


Dámy a pánové, SuperStar začala, a nyní můžete vidět Ewu Farnou, jak žárlí na hezké soutěžící ženského pohlaví, a ta mužská se pokouší znepokojovat pokusem o falešné a trapné navázání kontaktu. Následně potom pláče u romantického příběhu dvou mladých soutěžících, a krátce potom už za jednou z budoucích zpěvaček tančí jako chobotnice. Skáče po stole jako idiot a vyprošuje si díky tomu mnoho stížností na její účast v porotě. Nevím, jestli jí za tohle divadlo zaplatili, nebo jestli je vážně Ewa trapná už od přírody, ale to se po pravdě asi nikdy nedozvíme. Nechci být jen další hloupý člověk, který jí tímto dělá reklamu, přestože ona už asi žádnou nepotřebuje. Ne. Ráda bych se do zákulisí SuperStar podívala, a zjistila jen koutkem oka jak to je. Snad budu mít příležitost. Rozhodla jsem se nad tím trochu víc zamyslet.
Přiznejme si, že řad SuperStar bylo už hodně, a tím se pro diváky tato soutěž stává stále méně atraktivní. Dát do poroty trapnou holku co skáče po stole byl tedy asi opravdu dobrý nápad, pro zvýšení sledovanosti. Bohužel, pořád nedokážu pochopit, proč se lidé v dnešní době neumí zvýraznit něčím jiným a užitečnějším, než tím, že ze sebe dělají hlupáky, že ukazují hlupáky, že hledají hlupáky nebo že hlupáci jsou. Kam se poděla kreativita, vlídnost a dobré nápady? Ano, je pravda, že díky tomu jak jsou lidé hloupí, je jediný způsob jak je zaujmout - hloupostmi. Takhle to vždycky být přece nemohlo. Internet a televize si lidi vychovala k tomu, aby prostě tvořitelé zábavy mohli přestat myslet, a začít ze sebe dělat blbce za peníze. Věřím, že je to fajn.
Nechci tady teď narážet jen na Ewu Farnou, protože je jen jedna z mála kdo tohle dělá, a narozdíl od všech těch, je Ewa ještě pořád docela roztomile průhledná. I v blogerském světě máme tyhle celebritky, které se proslavily hloupými videi nebo články. Bohužel, tohle je všude a je těžké se tomu vyhnout. Věřím tvrzení, že někteří tito komedianti jsou ve skutečném životě chytří a vzdělaní lidé, vydělávající na hlouposti svých odběratelů. Přestože to tak může být, a zřejmě to tak je, nezmění to nic na tom, že je to ubohé, primitivní a bezvýznamné. Snížit se na úroveň hlupáka, aby ty ještě hloupější začali zuřit a nevědomky vás proslavovat, je podle mě něco, co zvládne úplně každý.
Jestli chci něco dokázat, tak pravý opak. Pod vlivem jisté osoby jsem o podobném činu uvažovala, protože mi to přišlo snadné a rychle prosperující. Jsem ráda, že jsem se do ničeho nepustila dřív, než jsem se nad tím zamyslela. Díky tomu jsem zjistila, že já tohle nechci. Budu dál psát články které vypovídají o tom, jaká jsem doopravdy, a nechci lidem vařit krev v žilách nějakými šokujícími činy jen proto, abych byla nějak více známá. Nepotřebuji to, a nikdo kolem také ne, protože lidí, kteří dělají zbytečné věci, které ničemu ani nikomu nepomáhají a jen tvoří tenhle povrchní svět, je až příliš.
Budu dál dělat to co mě baví, spolu s mým rozumem i s touhou lidem něco dát, místo toho abych dělala to, co umí každý. Nevím kam mě to dostane, ale ať už k lepším blogerům, nebo tam kde jsem teď, budu pyšná na to, že jsem dělala to co umím tak dobře s radostí a bez nějakých podlých a hloupých úmyslů. Ewo, a vy další, nyní se prosím běžte vycpat.
S láskou.
Ž.

Udělej si dobroty na pyžamovou párty!

17. března 2013 v 18:56 | Žanett |  Cooks!Chystáš se s kamarádkami na holčičí večer a nevíš, co udělat k jídlu? Chceš něco víc než jen chlebíčky a brambůrky? Třeba tě trochu inspiruji!
Pizza
Osvědčená klasika. Dá se dělat se spoustou variací a není to ani nijak těžké. Ukážu ti jednoduchý recept na pizzu do mikrovlnky.

Co budeš potřebovat?

- 12 g droždí
- 110 ml mléka
- 220 g hladké mouky
- lžíce oleje
- lžíce cukru
- špetka soli

A navrch?
- rajčatový protlak/ domácí kečup
- 150 g šunky
- 1 menší cibule
- bazalka/ oregáno
- 100g sýra

Návod
Mléko zahřej, přidej lžíci cukru a rozdrob do něj droždí. Kvásek nech "vyskočit", což znamená, že kvasnice vyplavou na hladinu. Mezitím si připrav mouku, kterou trochu osolíš, a přidej lžíci oleje, který dodá těstu trochu vláčnosti. Kvásek s moukou smíchej a vzniklé, ne příliš tekuté těsto, nechej v teplu vykynout asi půl hodiny.

Formu vymaž a vysyp hrubou moukou. Vykynuté těsto do ní pomoučenýma rukama vymačkej a propíchej vidličkou. Těsto potři rajčatovým protlakem, nebo kvalitním, nejlépe domácím, kečupem. Posyp trochu oreganem nebo bazalkou. Navrch naskládej plátky šunky, posypej cibulí nakrájenou na slabá kolečka a nastrouhaným sýrem.

Takto připravenou pizzu dej do mikrovlnky a na funkci Crisp nech péct 12 minut. Uvedené množství surovin je ideální pro formu o průměru 30 centimetrů.

Variace
Místo cibule se dají použít rajčata, žampiony nebo kukuřice. Dále pak mozzarella, nebo další věci, záleží jen na tvé fantazii a na tom, co máte s kamarádkami rády.Mléčná rýže
A co třeba něco sladkého? Zavzpomínejte s kamarádkami na dětství s rýžovou pochoutkou a uvidíš, že vám bude chutnat i teď.

Co budeš potřebovat?

- 2 sáčky rýže
- 250 ml vody
- 400 ml mléka
- vanilkový cukr
- špetka soli
- ovoce (banány, jablka…)

Tyhle ingredience stačí tak na 4 - 6 porcí.

Návod
Rýži vař ve vodě se špetkou soli, dokud se voda neodpaří. Uvařenou rýži zalij mlékem a přidej vanilkový cukr. Vař dál asi deset minut, dokud kaše nezhoustne. Do hotové kaše zbývá už jen zamíchat ovoce, rozdělit do misek a popřípadě posypat kakaem.

Stůj si na svém a čeká tě úspěch!

16. března 2013 v 19:22 | Žanett |  Moda,styl Zábava


Máš svůj názor a ostatní ho neustále odmítají, ikdyž víš, že je to pravda? Zajímáš se o věci, o kterých tví kamarádí nedokážou říct nic jiného, než že je to trapné, ale pro tebe to znamená mnoho? To, co děláš, a to, co si myslíš, je součástí toho, jaká jsi, a to je něco, co ti nikdo nesmí vzít. Nenech se ovlivnit kritikou a časem poznáš, že se to vyplatí.
Ti, kteří se pochlebují tvým zálibám a snaze něco dokázat, jsou jen ti malí a bezvýznamní, kteří se neumí dívat do jádra věci a řeší tvoje zájmy jen jako břeh moře, aniž by věděli, že dál v hloubce se skrývají úžasní mořští tvorové. Z toho všeho je víc než jasné, že zabývat se takovými lidmi je zbytečné. Neznič si cestu za úspěchem, který jednou všem vyrazí dech.

Záleží jen na tvé odhodlanosti a na způsobu prezentování tvého úspěchu. Nemusíš to každému hned vykládat a vyvolávat u ostatních dojem, že se vytahuješ, protože jsou jiné způsoby a hlavně lepší příležitosti, kdy se to hodí a kdy to bude mít tu správnou váhu a ten nejlepší efekt. Na tuhle chvíli vyčkej, pohled všech těch lidí stojí za to.

Úplně stejné je to i s tvými názory, protože pokud to není nějaká úplná blbost, časem se ukáže, že jsi měla pravdu a že umíš přemýšlet logicky a dopředu. Může to trvat dlouho, ale nikdy nebudeš zklamaná tak, jako kdybys s přetvářkou odsouhlasila všechno, co tvrdí ostatní, jen abys "zapadla" a nakonec nedokázala vůbec nic.

I po tom, co dokážeš sobě i okolí, jak úžasná osobnost vlastně jsi, nemusíš hned nosit nos nahoru a podceňovat ostatní. Ukaž, že nemáš žádné komplexy, a usmívej se na všechny, co ti tolik křivdili. Pomsta nebo vztek jsou jen dvě zbytečné věci ukazující naše slabosti a nízkou úroveň. Věř, že uznání v podobě mlčení ti dá mnohem víc. To nejjednoduší a nejlepší, co můžeš udělat, je nebýt, jako byli oni, a prostřednictvím své vlídnosti ukázat, že jsi jiná, než si mysleli.

Cesta za uznáním a vyvýšením je dlouhá a vždy budeš moc jít ještě dál, protože lepší můžeme být vždy. Trpělivost, vypočítavost a tvrdá práce sama na sobě k tomu patří, ať chceš, nebo ne, ale jak pořád říkám, stojí to za to!

P. S. Někteří lidé jsou prostě jen hrozně hloupí a nezavděčíš se jim nikdy. To jsou přesně ti, kterými se nemusíš vůbec zabývat.

Svaž si vlasy do drdolu

16. března 2013 v 19:20 | Žanett |  Moda,styl Zábava


Po delší době jsem se rozhodla zase udělat nějaký článek s návodem na účes.
V současné době mě moje vlasy neuvěřitelně vytáčí, a tak si je strašně ráda stahuji do drdolů. Znám jich snad tunu, proto jsem se rozhodla prezentovat tady ty nejlepší na vlasech mé sestry.

Rychlý messy bun

Ještě než začnu. Většina drdolů jsou takzvané messy, tím pádem občas někde trčí vlas a není to všechno dokonale uhlazené (já jen, že minule si tady někdo stěžoval).

1. Vlasy si pročeš a stáhni do vysokého culíku. Na culík navlékni ještě jednu gumičku, jako by sis chtěla pojistit, že ti vydrží celý den.2. Vlasy rozděl na dvě poloviny a každou polovinu rozděl opět na další dvě poloviny.


3. Nyní pracujeme s jednou polovinou poloviny (tedy čtvrtinou. Vím, je to trochu hlavolam). Vezmeme jeden pramen a strčíme jeho konec pod gumičku. Vlasy nám udělají jakousi smyčku, kterou pomocí pinetek připneme k hlavě


4. To samé uděláme i s ostatními prameny. Nakonec jen upravíme "by oko" a zalakujeme
Rychlý drdol
Na tenhle drdol jsem čirou náhodou přišla jednou ráno, protože jsem vstala o čtvrt hodiny dřív a měla jsem spoustu času. Vlastně celý ten drdol je jen jedna velká, povedená náhoda.

1. Vlasy si opět vyčeš do vysokého culíku (je to základ snad pro každý drdol, který ti tady budu prezentovat).

2. Chytni konec culíku a druhou rukou si přidrž jeho kořen a začni vlasy točit kolem dokola gumičky. Jako by jsi dělala donut. Při tom vlasy postupně připevňuj k hlavě pinetkami.


3. Nakonec účes jen zalakuj a různě pouprav k obrazu svému.Klasický messy bun
Tento messy bun jsem objevila, když jsem jen tak z nudy projížděla YouTube, a velice mě zaujal. Myslím si, že je to velice zajímavý a hlavně rychlý drdol.

1. Vlasy si (překvapivě) vyčeš do vysokého culíku.

2. Vlasy rozděl na dvě poloviny, jako u prvního drdolu.

3. Vlasy začni motat dokola, jako by jsi dělala twist.4. Až vlasy namotáš až do konce, tak chytni jejich konečky a druhou rukou stlač všechny vlasy k hlavě.
5. Vlasy připevni pinetkami a zbytek vlasů, co ti zůstal v ruce, omotej kolem dokola drdolu. Nakonec jen zalakuj a douprav.
Takže toť asi k prvnímu dílu "drdolového" seriálu. V příštím dílu se můžete těšit na další tři. Snad se vám líbí a doufám, že je postup dost srozumitelný

Jak správně konturovat obličej

14. března 2013 v 20:51 | Žanett |  Moda,styl Zábava

Kam dát bronzer? Kam tvářenku? A co rozjasňovač? Nevíš, kam co patří? Tak čti dál.
Bronzer
Věcička, která má nádherné zlatavé odstíny léta a umožní ti zahladit drobné nedokonalosti. Pokud chceš zúžit svůj obličej, použij bronzer pod lícní kosti. Tím dosáhneš vykonturování, které ti zúží tváře a ty nebudou působit tak baculatě. Pokud jsi majitelkou vysokého čela, nanes jej jemně kolem linie vlasů, hlavně nepřeháněj, ať nevypadáš jako černoch!

Ať už používáš bronzer, nebo tvářenku, vždy to pořádně rozetři, protože ostrá linie těchto kosmetických věciček není k zulíbání. Takže, rozblendit až do ztracena!

Když máš větší bradu, jemně popraš linii od krku až k bradě, čímž ji taky opticky zmenšíš.

Větší nos také není problém, stačí nanést bronzer na kosti nosu a nos se opticky zúží. Jestli máš ale větší špičku nosu, jemně popraš zase tam. A jestli ho chceš prodloužit, tak nanášej na končící kost nosu (tam, kam si nasadíš brýle), a tak zvýrazníš i svoje oči!

I zvýraznění spodního rtu či potlačení větší brady ti dopomůže lehká vrstva pod ohyb spodního rtu.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Aplikace tvářenky krok za krokem
Chceš hladkou pleť? Vyzkoušej napařování obličeje

Pokud nechceš investovat dalších pár stovek do téhle věcičky, postačí ti i tmavší pudr či tmavší makeup. Bronzer funguje v podstatě tak, že vytváří stíny, které na některých typech obličejů chybí, a tím ho dokreslí. Také se používá, aby zakryl některé až příliš výrazné části obličeje. Nejčastěji se užívá na vyrýsování lícních kostí.

Tvářenka

Velký sortiment barev ti umožní vybrat si odstín právě pro tebe. Červená, růžová, oranžová, fialová. Zkoušej, dokud to půjde, abys vyprala právě svůj odstín!

Tvářenku nanášíme od spánků až do poloviny tváří- na lícní kosti. Nezapomínejme rozmazat a hlavně jemně!!!! Nechcete být přece jako Marfuša. Dodá tvářím ten svěží vzhled, jako když přijdete z lyžování ošlehaní větrem.

Rozjasňovač
Rozjasňovačem se nenech zmást. Můžeš jej najít v podobě tyčinky, báze, pudru a podobně. Rozjasňovač se nejmenuje jen tak pro nic za nic, proto musí být až o několik odstínů světlejší než tvoje pleť. Takže pokud vlastníš světlou pleť, je možné, že tvůj rozjasňovač bude téměř v bílé barvě. I tady platí zásada - světlejší na zimu, tmavší na léto.

Nanášíme ho nejčastěji nad lícní kosti, kde zvýrazníme svoje oči. Jestli máš zapadlou bradu, jemně ho nanes na špičku brady. Pro důkladné rozjasnění očí využij vnitřní koutek oka, kde stačí maličko a krásně ti otevře ospalé oko. Rozjasňovač můžeš nanést i v linii pod obočím, čímž znovu zvýrazníš své oči.

Další možnosti jak konturovat obličej najdeš na obrázku:


Efektivní učení - cesta k dobrým výsledkům

5. března 2013 v 16:39 | Žanett |  Moda,styl ZábavaCo si budeme povídat, pro někoho je učení skutečně tvrdým a ne tak snadno řešitelným oříškem. Jestli jsi i ty jedním z nich, neuškodí ti přečíst si následující rady, třeba právě tobě pomohou.
Není mým úmyslem zahrnout tě tu psychologickým textem, mým přáním je ti pouze poradit, a pokud se ti rady nebudou zamlouvat, znamená to pouze to, že jsem se pravděpodobně netrefila do tvého gusta. Mnohým lidem kolem mě toto ovšem pomohlo, proto doufám, že se učení stane snadnějším i pro tebe.

Mluví se tady o předmětech, jako je dějepis, zeměpis, literatura a podobně, tedy o těch, které nemají nic společného například s matematikou a fyzikou, kterou musíš spíše pochopit, než se naučit zpaměti. Nicméně ze začátku ti jistě pomohou následující věci:

Zápisky
Není to lež, zápisky skutečně pomáhají. Pokud víš, že ti učení dělá větší problémy, nespoléhej se na podtrhávání informací v učebnici, protože tím, že si poznatek zapíšeš, se zvyšuje šance, že si ho tvůj mozek snáze uloží. Někomu pomáhá barevné odlišení, někomu stačí obyčejné neozdobené zápisky, volba je na tobě.

PŘEČTI SI TAKÉ:
6 vychytaných pomůcek do školy
MY A RODIČE: Nejhorší školní poznámky, kterými je mučíš

Pochopení
Možná si teď říkáš, co bys měla chápat třeba na literatuře a dějepisu, ale pokud si dáš jednu věc s druhou do logické souvislosti, jednodušeji se ji posléze naučíš. Například pokud se v základech společenských věd učíte, že pan Comte byl představitelem probabilismu, informaci si můžeš spojit s tím, že Comte byl rovněž zakladatelem sociologie. Možná by toto spojení nepomohlo právě tobě, ale mně pomohlo báječně! Pochopení je jedním z kroků k zapamatování.

Zahození lenosti
Je pravděpodobné, že jsi stejně líným člověkem, jako jsem já, a proto nemáš sílu na to, aby ses po příchodu ze školy ještě doma učila. Bylo by sice ideální, kdyby ses na látku, ze které píšete zítra test, podívala ještě před usnutím, ale nebudu kázat vodu a pít víno. Podívej se na to ve škole. Pokud píšete kratší písemku, určitě ti to pomůže. Hlavně nenechávej nic náhodě, pak tě to bude mrzet. Jak si to vše ale efektivně zapamatovat?

Typy paměti

Úžasné by proto bylo, kdybys zjistila, jakým typem paměti oplýváš.

a) poslechová paměť
Pokud máš poslechovou paměť, pravděpodobně ti pomůže, když si sedneš na klidnější místo se svým kamarádem nebo kamarádkou a budeš poslouchat, jak ti látku přeříkává. V tomhle bodě by bylo vhodné aplikovat bod číslo dvě neboli pochopení.

b) vizuální paměť
Vlastně se říká, že vizuální paměť v plné míře neexistuje, ale znám pár lidí, kteří mají alespoň čtvrtinovou. Jestliže si pamatuješ věci jen tím, že si je čteš a následně si při písemce vybavíš i konkrétní místo na stránce, kde jsi danou informaci získala, máš prakticky vyhráno. Před písemkou ti bude stačit přečíst si párkrát učební látku, neboť tvá paměť je velmi dobrá.

Tahák
Sama tomu říkám jistota v nouzi a rozhodně ti tu nechci radit, aby sis psala tahák dlouhý jako pochod z Prahy do Prčic. Kdo by se mi snažil říct, že si tahák nikdy nenapsal, nevěřila bych mu. Kromě toho je známým faktem, že jakmile si věc zapíšeš na papírek nebo na ruku, zapamatuješ si ji, anebo v písemce jako naschvál vůbec není. Jen se proboha nenech chytit.

Ke konci doufám, že ti pomůže alespoň rada. Pokud máš i ty nějaké vlastní zkušenosti s efektivním učením, neváhej a poděl se o ně s námi.

Nevaž se, odvaž se! Návod na barevné jarní líčení

4. března 2013 v 23:17 | Žanett |  Moda,styl ZábavaPo studených zimních odstínech šedé se můžeš těšit na šťavnaté jaro. A jaké odstíny pofrčí právě v tomto období? To ti prozradím právě teď.
Co se týče jara 2013, svůj comeback zaznamenají snad všechny odstíny růžové. Tuto barvičku můžeš nosit na očích, tvářích i rtech a in budeš ve všech jejích odstínech. Dále to jsou barvy, jako je tyrkysová, žlutá, jemné odstíny fialové, světle modré nebo zelené.

Velká změna by se měla dostavit v texturách různých kosmetických produktů, kdy příliš výrazné rtěnky nahradí ty přirozenější, které mají tvým rtům dodat přirozený a zdravý vzhled. Velký důraz bude kladen na svěžest a jemnost. Pokud používáš příliš tmavé stíny se třpytkami nebo příliš syté rtěnky, dej je na spod kosmetického kufříku, protože je budeš moci použít až v následující plesové sezóně. Aktuální také bude tolik oblíbené nude neboli tělové líčení, které se objevuje snad v každé sezóně.

Rozhodně nemusíš obměňovat kompletně celý obsah svého kosmetického kufříku. Černé linky na jaře použiješ také velmi často, protože se vrací linky á la 60. léta.

Já jsem si pro tebe připravila jeden slušivý a jednoduchý návod na jedno jarní líčení. To ti nezabere tolik času a výsledek stojí za to.

Co budeš potřebovat?
- tělový oční stín
- barevnou linku na oči
- černou linku na oči
- řasenku
Krok 1
Na celé víčko nanes stín v tělové nebo béžové barvě. Hlavní dominantou tohoto líčení je právě linka, takže se snaž vybrat přirozenější odstín stínu.

Krok 2
Teď je na řadě samotná linka. Je jedno, zda vlastníš oční linky v tužce, nebo gelové linky v kelímku, všechny se dají použít. Já jsem zvolila tyrkysově modré oční stíny color tatro, které jsem pomocí zkoseného štětečku určeného pro vytváření linek nanesla na horní i spodní víčko. Co se týče takzvaného ocásku horní linky, pokud je pro tebe na obrázku příliš dlouhý, můžeš ho o dost zkrátit. Jde jen o to, na kolik si troufneš takové líčení nosit.

PŘEČTI SI TAKÉ:
FOTONÁVOD: Fialovo-stříbrné líčení
Mista ti předvede: Novinky v nehtovém designu

Krok 3
Když máme hlavní barevnou linku hotovou, vezmi si černou linku a na horním víčku s ní udělej tenkou linku co nejblíže ke kořínkům řas. Tím docílíš dramatičtějšího efektu oka.

Krok 4

Nakonec řasy jen přetři svoji oblíbenou řasenkou. A máš hotovo!

Tip na závěr
Pokud máš doma právě takové výrazné tyrkysové nebo růžové stíny, které na celém víčku nevypadají moc slušivě, použij je právě při tvorbě těchto barevných linek. Uvidíš, že určitě zazáříš.