Swag nebo nic!

The Harlem Shake

3. března 2013 v 21:56 | Žanett |  Moda,styl Zábava
Harlem Shake je nejnovější taneční šílenství, které bere svět internetu útokem! A navíc je tenhle hit tipován na "Gangnam Style (PSY) tohoto roku"!

Harlem Shake je populární hip hopový taneční styl, který se vyznačuje pohyby a vlněním horní části těla včetně ramen. Vznikl v roce 1981 v Harlemu (New York City) a přisuzuje se tamnímu obyvateli zvanému "Al B". Proto se tanci nejdříve říkalo "albee", ale jak jeho oblíbenost rostla, začal být známý jako Harlem Skake. Jeho popularita dosáhla svého vrcholu v roce 2001, kdy se tenhle tanec objevoval v titulech několika newyorských hip hoperů jako jsou Jadakiss, Cam'ron nebo P. Diddy.
Dne 23. srpna 2012 byl na YouTube zveřejněn song "Harlem Shake" od Baauera (americký producent, vlastním jménem Harry Rodrigues), který vyvolal naprosté šílenství! Na internetu se začali objevovat videa, ve kterých lidé tančí stylem Harlem Shake. Videa ale odkazují na celou škálu hip hopových stylů včetně Bernie Dance nebo Twerking, a nechybí ani improvizace.
Většina šílených klipů začíná tak, že se na začátku (kdy je skladba ještě mírnější) tanečníci mírně vlní, když se ale písnička rozjede, začnou divoce tančit. Typické jsou opakující se pohyby po celou dobu skladby, nošení různých kostýmů a přileb nebo masek na hlavě. Pokud specifické taneční pohyby chybí, většina tanečníků se uchýlí k výpadům s rozkrokem, pohybují prudce rukama nahoru a dolů nebo stojí se založenýma rukama. Videa lidí, kteří tančí na písničku Harlem Shake, už mají na internetu desítky milionů shlédnutí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama